İdrar Kaçırma Problemini Önlemek İçin 5 Adım
İdrar kaçırma problemi kadınlarda daha sık rastlanmaktadır. Gün içerisinde sosyal yaşamı etkileyecek duruma varan idrar kaçırma problemini önlemek için ipuçları...

1. Her insan günde yaklaşık 2 litre su içmelidir. İdrar tutamama problemi olanlar yeterli sıvı tüketmeli ancak aşırı sıvı tüketiminden kaçınmalıdır.

Her insan günde yaklaşık 2 litre su içmelidir. İdrar tutamama problemi olanlar yeterli sıvı tüketmeli ancak aşırı sıvı tüketiminden kaçınmalıdır.

2. Sigaradan uzak durulmalıdır. Sigara, idrar kaçırma problemi riskini arttırdığı için, sigara kullanımından vazgeçilmelidir.

Sigaradan uzak durulmalıdır. Sigara, idrar kaçırma problemi riskini arttırdığı için, sigara kullanımından vazgeçilmelidir.

3. Kabızlık, idrar kaçırmayı tetiklediği için sık sık kabızlık problemi ve tuvalete çıkmakta sorun yaşanıyorsa, lif açısından zengin besinler tüketilmelidir.

Kabızlık, idrar kaçırmayı tetiklediği için sık sık kabızlık problemi ve tuvalete çıkmakta sorun yaşanıyorsa, lif açısından zengin besinler tüketilmelidir.

4. Aşırı kilo idrar tutmayı zorlaştırdığı için, fazla kilo almamaya özen gösterilmelidir. Sağlıklı ve düzenli beslenmeye önem verilmeli ve fiziksel hareketler arttırılmalıdır.

Aşırı kilo idrar tutmayı zorlaştırdığı için, fazla kilo almamaya özen gösterilmelidir. Sağlıklı ve düzenli beslenmeye önem verilmeli ve fiziksel hareketler arttırılmalıdır.

5. Gece yatmadan 3-4 saat önce sıvı alınmamalı ve tuvalete çıkılmalıdır. Akşam yemeği sonrasında çok sulu meyveler tüketilmemelidir. Alkollü, asitli, kafeinli içecekler ve baharatli gıdalardan uzak durulmalıdır.

Gece yatmadan 3-4 saat önce sıvı alınmamalı ve tuvalete çıkılmalıdır. Akşam yemeği sonrasında çok sulu meyveler tüketilmemelidir. Alkollü, asitli, kafeinli içecekler ve baharatli gıdalardan uzak durulmalıdır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları