Ağız Kokusunu Önlemek İçin Yapılması Gereken 5 Öneri
Gün içerisinde tüketilen yiyecek ve içeceklerden dolayı ağızda oluşan koku, sosyal yaşamda da insanları zor duruma sokabilmektedir. İşte ağız kokusuna iyi gelecek 5 öneri...

1. Diş Temizliğine Özen Gösterin

Diş Temizliğine Özen Gösterin

Diş temizliği için yalnızca diş fırçalamak yeterli değildir. Ağız bakım suyuyla ağzı çalkalama ve diş ipi ile temizlik yapılmalıdır. Yapılan gargara ve diş eti bakımı ile nefesinizin kötü kokmasını önlersiniz.

2. Turunçgilleri Tüketin ve Sakız Çiğneyin

Turunçgilleri Tüketin ve Sakız Çiğneyin

Tükürük üretimini arttırmak için sakız çiğnemek ve portakal, greyfurt gibi turunçgilleri tüketmek yararlıdır. Tükürükle birlikte ağzın nemlenmesi sonucunda koku azalacaktır. 

3. Çok Aç Kalmayın

Çok Aç Kalmayın

Son raddeye kadar aç kalmamaya özen gösterin. Acıktığınızda yemek yemeye fırsatınız yoksa, muhakkak yanınızda atıştırmalık bir şey taşıyın.

4. Bol Su Tüketin

Bol Su Tüketin

Bol bol su tüketmek, tükürük üretimini destekler ve ağızdaki bakterilerden korur. Su içmeyi unutmayın. Yanınızda su şişesi taşımayı alışkanlık haline getirebilirsiniz.

5. Kokusu Keskin Olan Yemeklerden Uzak Durun

Kokusu Keskin Olan Yemeklerden Uzak Durun

Sarımsaklı, soğanlı, baharatlı yiyecekleri tüketmekten vazgeçin. Naneli şeker, tarçın, karanfil gibi ağız kokusunu önleyici şeyleri tüketebilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları